• #BigU

Кому вести маркетинг компанії?

Ринок перенасичений товарами, а інформаційний потік такої сили, що дізнатися про нове досить складно. Навіть про крутий продукт клієнтам треба якось дізнатися. Дізнатися, що він є і наскільки він класний. На допомогу приходить маркетинг. Без нього аудиторія, яка знає про ваш продукт, обмежується вашими рідними ;) 

Маркетинг — це не тільки про рекламу. Це про все, що торкається вашого товару: пакування, сайт, дизайн приміщень, спілкування з клієнтами тощо.


Чи може підприємець сам вести свій маркетинг?

Так.

Адже ніхто не знає продукт краще керівника. А чи володіє він також фотошопом, вміє налаштовувати таргетинг, у нього є час домовлятися з поліграфією? Керівник замість того, щоб займатися розвитком компанії, буде цілодобово в маркетингу. Тому якщо підприємець хоче повністю загрузнути в операційній діяльності, то він звичайно може робити це сам.

Більш того, ми ладні віддати свій маркетинг окремому співробітнику, враховуючи, що у нас 2 керівники і своє агентство комунікацій.


Чи потрібен маркетолог в штаті?

Так.

Правда, це буде не одний співробітник. На кожен напрямок потрібна окрема людина. Тобто керівник повинен бути готовий утримувати цілий відділ маркетингу (а це від 2 до 5 осіб), де кожен буде відповідати за свою сферу – це маркетолог, таргетолог, копірайтер, дизайнер, залучати фотографа, відеографа...


Чи потрібно звертатися до маркетингових агентств?

Так.

Є стереотип, що маркетингові агентства беруть багато грошей, а за меншу суму можна найняти людину. Так, є такі люди-оркестри, які можуть все. Ми самі так працювали, коли вчилися що й як потрібно робити. В агентстві на кожен вид діяльності є професійний співробітник, який працює ефективніше, ніж одна людина, яка робить все. Таким чином компанія економить бюджет на маркетинг в 4 рази.

Як? Якщо брати з мінімальної кількості людей (2 людини) і середній зарплаті гарного маркетолога, не новачка (20 000 гривень) маємо 40 000 грн. У нас середній пакет від 7 до 10 000 грн.

Немає правильних і неправильних варіантів при виборі роботи в маркетингу – для кожного бізнесу буде свій оптимальний. Стартапу вигідніше знайти маркетолога-новачка, керівнику, який хоче все контролювати, варто шукати підрядників і погоджувати мету, до якої підрядник має привести бізнес. З нашого досвіду для того, щоб бізнес досягав цілей, краще звертатися до професіоналів – так буде дешевше.


Чек-лист "З чого почати маркетинг компанії?"

 1. Чітко описати продукт, тобто яка унікальна торгова пропозиція у вас є.

 2. Подивитись, що роблять ваші конкуренти вже зараз.

 3. Поставити мету, яку потрібно донести співробітнику/підряднику/агентству – підняти продажі, підвищити впізнаваність бренду.

 4. Зрозуміти, хто ваш клієнт, тобто описати основні групи людей, які у вас купують, чим вони займаються, їхні інтереси, вік, статус та інше.

 5. Зрозуміти, де "сидить" ваша цільова аудиторія, тобто прописати шлях (карту), який проходить клієнт від знайомства до покупки.


Пройшли чек-лист, що далі? Як знайти своїх клієнтів?

Виходячи з того, де "сидить" ваш клієнт, підбираємо шлях до нього:

 • в гуглі: створюємо запам'ятовуючий і зручний сайт самі, через підрядників або шукаємо агентство;

 • в соціальних мережах: підбираємо SMM-ника або агентство;

 • ходить повз закладу (зовнішня реклама): шукаємо дизайнера, ставимо завдання на створення мимоходу, наприклад, і зв'язуємось з типографією.

Маркетинг – не панацея. Але без нього продати навіть ідеальний продукт неможливо. Якість, маркетинг і продажі повинні бути в симбіозі.


Анастасія Маломан та Анастасія Калуцька

засновниці агенції маркетингових комунікацій KAMAnication

0 перегляд
 • Facebook
 • YouTube
 • Серый LinkedIn Иконка

© 2019 Business Incubator Group Ukraine.

Сайт створено на Wix.com